1. Dziś kończymy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego i obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia w Kościele, dlatego też w dniu dzisiejszym ofiary do puszki przeznaczone są na potrzeby Caritas Archidiecezji. Skarbonki jałmużny wielkopostnej, składamy przy ołtarzu Chrystusa Frasobliwego.

2. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na prace inwestycyjne prowadzone w naszej parafii.

3. Po Mszy św. o godz. 12.00, spotkanie rodziców i dzieci klas III szkół podstawowych przygotowujące do przyjęcia I Komunii św., a za tydzień, po Mszy św. o godz. 12.00, spotkanie rodziców i dzieci klas VII przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.

4. Dziś na godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i wspólną modlitwę do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem.

5. Dziś w naszym Sanktuarium rozpoczynamy nowennę do św. Antoniego Padewskiego. Dziś, jak i przez następne osiem niedziel zapraszamy na tę nowennę na godz. 18.00.

6. We wtorek (13.04.) wspomnienie dowolne św. Marcina, papieża i męczennika, jest to dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

7. W środę (14.04.) będziemy przeżywać ustanowione przez Sejm RP w 2019 roku Święto Chrztu Polski. Tego dnia będziemy dziękować za dar chrztu św. i modlić się, aby nasza Ojczyzna była zawsze wierna Bogu. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną, a po niej na adorację i uwielbienie Zmartwychwstałego Pana, którą poprowadzi wspólnota „Gloriosa Trynita” (Chwała Świętej Trójcy).

8. W czwartek (15.04.) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Drogę Światła”. Jest to wielkanocne nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej. Polega ono na przeżywaniu czternastu stacji – spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami i służy przeżywaniu tajemnic paschalnych.

9. W sobotę (17.04.) kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy do kościoła parafialnego na godz. 9.00, na Dzień Skupienia, który zostanie poprowadzony przez Białostocką Szkołę Nowej Ewangelizacji, obecność jest obowiązkowa.

10. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, tak więc również w kościele oraz zachowania dystansu społecznego związanego z istniejącą sytuacją pandemiczną w naszym kraju.

1. Dziś w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, Msze św. jeszcze o godz. 9.00; 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 i w Koplanach.

2. Jutro, Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 12.00, w kaplicy w Koplanach o godz. 8.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W dniu jutrzejszym taca jest przeznaczona na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest obchodzona z oktawą uroczystości, tzn. przez osiem dni, każdy dzień oktawy ma rangę uroczystości, dlatego też w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W najbliższy piątek, po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie formacyjne lektorów, serdecznie zapraszamy.

5. W następną niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia w Kościele, dlatego też w najbliższą niedzielę ofiary do puszki przeznaczone będą na potrzeby Caritas Archidiecezji. Przynosimy też skarbonki jałmużny wielkopostnej, które złożymy przy ołtarzu Chrystusa Frasobliwego.

6. Następna niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace inwestycyjne prowadzone w naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00, spotkanie rodziców i dzieci klas III szkół podstawowych przygotowujące do przyjęcia I Komunii św. Serdecznie zapraszamy.

8. Bardzo serdecznie dziękuję tym, którzy przygotowali przestrzeń liturgiczną do przeżywania Świętego Triduum Paschalnego. Dziękują Ks. Andrzejowi za nadzór nad wystrojem naszego kościoła na te święte dni. Dziękuję Państwu Marzenie i Henrykowi Sakom oraz Pani Agnieszce Jarończyk, jak również Państwu Henryce i Henrykowi Kluczykom, Państwu Annie i Zenonowi Święcom, Państwu Wiolecie i Jerzemu Kowieskim, Pani Izabeli Kasprzyńskiej, Antoniemu Praczukowi oraz Panom Januszowi Sak i Danielowi Korzenieckiemu.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Przede wszystkim Panu Henrykowi Katrukowi, za zorganizowanie kwiatów i ich dostarczenie oraz za dar w postaci tulipanów. Naszą wdzięczność wyrażamy następującym grupom i osobom: (lista)

10. Dla stałych odbiorców jest nowy numer pisma „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, a także naszego pisma diecezjalnego „Drogi Miłosierdzia’, prosimy też o zabranie numeru „Dobrych Nowin”, który jest poświęcony tematyce Zmartwychwstania.

11. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, tak więc również w kościele oraz zachowania dystansu społecznego związanego z istniejącą sytuacją pandemiczną w naszym kraju.

12. W marcu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zdzisław Pańkowski z Klepacz, l. 75; śp. Jan Zdanowicz z Czaplina, l. 87; śp. Janusz Piątkowski z Niewodnicy Kościelnej, l. 87. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., na poświęcenie palm o godz. 12.00 gromadzimy się przy ołtarzu polowym skąd udamy się procesjonalnie do kościoła z poświęconymi palmami.

2. W Wielki Czwartek Msza św. Krzyżma z poświęceniem olejów w białostockiej katedrze o godz. 9.00. W naszym kościele w Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

3. W Wielki Piątek wznowienie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00. W Wielki Piątek nie sprawuje się Eucharystii. O godz. 9.00 zapraszamy na wspólną modlitwę „Ciemnej Jutrzni”. O godz. 18.00 liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża. Po liturgii, adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje nas ścisły post, tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta.

4. W Wielką Sobotę wznowienie adoracji o godz. 8.00, na godz. 9.00 zapraszamy na wspólną modlitwę „Ciemnej Jutrzni”. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele parafialnym o godz. 10.00; 10.30; 11.00; 12.00; 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia i o godz. 16.00. Będziemy święcili pokarmy również po liturgii Wigilii Paschalnej i po Mszy św. z procesją rezurekcyjną na Wielkanoc. W miejscowościach naszej parafii poświęcimy pokarmy w następującym porządku:

- Klepacze – 10.30 (na placu za remizą); Koplany – 11.00 (przy kaplicy); Zalesiany i Markowszczyzna – 11.30 (świetlica w Zalesianach); Niecki – 11.50 (plac na zakręcie); Niewodnica Korycka - 12.15 (świetlica).

- Trypucie i Kolonia Baciuty – 10.30 (świetlica w Trypuciach); Tołcze – 10.50 (plac przed szkołą); Barszczówka – 11.10 (świetlica); Baciuty Stacja – 11.30 (przy krzyżu); Baciuty – 11.50 (świetlica).

Dla tych, którzy z różnych względów nie będą mogli przybyć na poświęcenie pokarmów, przygotowana została modlitwa „Błogosławieństwa stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego”, którą możemy wziąć ze stolika lub wydrukować z internetu ze strony naszej archidiecezji lub naszej parafialnej (pliki do pobrania).

W Wielką Sobotę zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz. 20.00, na tę Mszę św. proszę przynieść świece oraz pojemnik na wodę, która zostanie poświęcona podczas celebracji. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc, aż do rezurekcji. Nie będzie w tym roku warty honorowej przy Grobie Pańskim. Do adoracji zapraszamy mieszkańców naszej parafii z poszczególnych miejscowości na różne godziny.

 Proponujemy następujący porządek adoracji:

23.00 – młodzież, Apostolstwo Dobrej Śmierci oraz Rycerstwo Niepokalanej i Przyjaciele Oblubieńca;

00.00 – Klepacze i Turczyn;

01.00 – Czaplino i Niewodnica Korycka;

02.00 – Mińce i Niewodnica Kościelna;

03.00 – Barszczówka, Niecki, Tołcze i Trypucie;

04.00 – Baciuty, Baciuty Kolonia, Baciuty Stacja;

05.00 – Koplany, Markowszczyzna i Zalesiany.

6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, Msza św. poprzedzona procesją rezurekcyjną o godz. 6.00, a następnie Msze św. o godz. 9.00; 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00; 18.00 i w Koplanach.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W związku z tym, że dni te wypadają podczas Świętego Tryduum Paschalnego, nabożeństwa te należy obejść indywidualnie przyjmując Komunię św. podczas celebracji Tryduum.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Dla stałych odbiorców jest nowy numer „Rycerza Niepokalanej”, oraz nowy numer „Dobrych Nowin”, poświęcony tematyce Zmartwychwstania.

10. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, tak więc również w kościele oraz zachowania dystansu społecznego związanego z istniejącą sytuacją pandemiczną w naszym kraju.

1. W ubiegłym tygodniu taca przeznaczona była na prace inwestycyjne prowadzone w naszej parafii, za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców i młodzieży klas VII szkół podstawowych przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.

3. Dziś, poniedziałek i wtorek przeżywamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prosimy o zorganizowanie czasu na ten święty czas oraz zachęcamy do odbycia spowiedzi wielkanocnej. Msze św. w poniedziałek i wtorek będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Jutro, w ramach rekolekcji, na godz. 11.00, zapraszamy w sposób szczególny dzieci i młodzież z naszych szkół. Lekcje on-line, w tym dniu po 3 godz. lekcyjnych będą zawieszone, aby można było przybyć na rekolekcje wielkopostne.

4. W środę po Mszy św. wieczornej Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza na wspólną adorację krzyża. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej adoracji.

5. W czwartek, 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania NMP, Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, w kaplicy w Koplanach o godz. 17.00.

6. 25 marca od godz. 10.00 będziemy udzielali sakramentów chorym, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła, prosimy o zapisy w zakrystii.

7. W następną niedzielę, Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., na poświęcenie palm o godz. 12.00 gromadzimy się przy ołtarzu polowym skąd udamy się procesjonalnie do kościoła z poświęconymi palmami.

8. Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Caritas Archidiecezji Białostockiej w ramach kolejnej zbiórki żywności zwraca się z prośbą o wsparcie najbardziej potrzebujących poprzez napełnienie torby „Samarytanki”. Torbę można wziąć ze stolika za ławkami i zwrócić przed Niedzielą Palmową. Caritas zachęca również do zakupu świec – paschałków, które będzie można wykorzystać podczas liturgii Wigilii Paschalnej lub na stół wielkanocny. Świece można nabyć w cenie 10 zł. Kupując świece wspomagamy dzieła prowadzone przez Caritas naszej Archidiecezji.

10. W Wielkim Poście w naszym kościele odprawiamy: w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 Gorzkie Żale, a w każdy piątek o godz. 17.15 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wspólną Drogę Krzyżową. Zachęcamy do uczestnictwa w tych ostatnich nabożeństwach w tegorocznym Wielkim Poście w kościele, a jeśli nie ma takich możliwości, do odprawiania ich w swoich miejscowościach lub prywatnie w naszych domach.

11. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, tak więc również w kościele oraz zachowania dystansu społecznego związanego z istniejącą sytuacją pandemiczną w naszym kraju.

1. W dniu dzisiejszym taca przeznaczona jest na prace inwestycyjne prowadzone w naszej parafii.

2. Po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie rodziców i dzieci klas III szkół podstawowych przygotowujące do I Komunii świętej, a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców i młodzieży klas VII szkół podstawowych przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.

3. Msza św. z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego będzie sprawowana w czwartek, 18 marca br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do modlitwy w intencji Dostojnego Solenizanta.

4. W piątek, 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.

5. W następną niedzielę, poniedziałek i wtorek będziemy przeżywali w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Prosimy o zorganizowanie czasu na ten święty czas oraz zachęcamy do odbycia spowiedzi wielkanocnej. W ramach rekolekcji, w poniedziałek na godz. 11.00, zapraszamy w sposób szczególny dzieci i młodzież z naszych szkół. Lekcje w tym dniu po 3 godz. lekcyjnych będą zawieszone, aby można było przybyć na rekolekcje wielkopostne.

6. Chorym, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła będziemy udzielali Komunii św. 25 marca od godz. 10.00, prosimy o zapisy w zakrystii.

7. Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. Caritas Archidiecezji Białostockiej w ramach kolejnej zbiórki żywności zwraca się z prośbą o wsparcie najbardziej potrzebujących poprzez napełnienie torby „Samarytanki”. Torbę można wziąć z zakrystii i zwrócić przed Niedzielą Palmową.

9. W Wielkim Poście w naszym kościele odprawiamy: w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 Gorzkie Żale, a w każdy piątek o godz. 17.15 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wspólną Drogę Krzyżową. Zachęcamy do uczestnictwa w tych pięknych polskich nabożeństwach w kościele, a jeśli nie ma takich możliwości, do odprawiania ich w swoich miejscowościach lub prywatnie w naszych domach.

10. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, tak więc również w kościele oraz zachowania dystansu społecznego związanego z istniejącą sytuacją pandemiczną w naszym kraju.

Święta

Wtorek, II Tydzień Wielkanocny
Rok B, I
Dzień Powszedni albo wsp. św. Marcina I, papieża i męcz.

Dzisiaj jest

wtorek,
13 kwietnia 2021

(103. dzień roku)