1. Dzisiaj mamy pierwszą niedzielą miesiąca, z tej racji, po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na Fundusz Remontowo-Budowlany Archidiecezji.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

- poniedziałek (06.02) – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników;

- piątek (10.02) – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;

- sobota (11. 02) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Światowy Dzień Chorego, Msza św. w intencji chorych z naszej parafii z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 18.00, prosimy o przywiezienie chorych, na ile to możliwe, w tym dniu do kościoła parafialnego.

3. Kolęda w dniu dzisiejszym na zaproszenie wiernych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie.

4. W piątek, po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, serdecznie zapraszamy.

5. Następna niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace inwestycyjne prowadzone w naszej parafii.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie rodziców i dzieci klas III szkół podstawowych przygotowujące do I Komunii świętej. Serdecznie zapraszamy.

7. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne małżeństw niesakramentalnych, które odbędzie się 9 lutego (środa). Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00 w starym kościele Farnym. Następnie spotkanie formacyjno-integracyjne w sali za Katedrą.

8. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru "Dróg Miłosierdzia". Znajdziemy w nim m.in. artykuł pt. „Łagodna siła wiary, mądrości i prawdy” o duchowym dziedzictwie, jakie pozostawił nam papież Benedykt XVI. W kontekście ostatnich, nagłaśnianych w mediach, deklaracji wystąpienia ze wspólnoty Kościoła katolickiego, warto zapoznać się z artykułem mówiącym o konsekwencjach apostazji. Zachęcamy również do zapoznania się z nową ramówką archidiecezjalnego „Radia i”, z nowymi pasmami programowymi i ciekawymi audycjami.

9. Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na tablicy ogłoszeń oraz ulotkach na stoliku. Internetowa strona Caritas ułatwia także wypełnienie deklaracji podatkowej.

10. W miesiącu styczniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Aldona Czech z Niewodnicy Kościelnej, l. 83, śp. Helena Muszyńska z Trypuć, l. 74, śp. Kazimierz Bogdan z Baciut, l. 65, śp. Irena Jakuć z Barszczówki, l. 93, śp. Krzysztof Chaniewski z Koplan, l. 61, śp. Weronika Filipowicz z Klepacz, l. 85, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

11. Parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nowego tygodnia, który rozpoczęliśmy.

 

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

- wtorek (31.01) – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;

- czwartek (02.02) – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00, w Koplanach o godz. 17.00. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo gromnic, jest to Dzień Życia Konsekrowanego, modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Taca w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe;

- piątek (03. 02) – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła, obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych na Mszy św. o godz. 7.00.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po Mszy św. o godz. 9.00, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek , nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00. W Koplanach Msza św. w piątek i sobotę o godz. 8.00.

3. Następna niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca, błogosławieństwo chleba i wody św. Agaty jako pomocy chroniącej przed niebezpieczeństwem ognia w czasie Mszy św. o godz. 9.00, po Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:

30. I. 2023 – poniedziałek – Stacja Baciuty.

31. I. 2023 – wtorek – Baciuty.

01. II. 2023 – środa – Koplany.      

03. II. 2023 – piątek – Czaplino.

04. II. 2023 – sobota – Zalesiany.

05. II. 2023 – niedziela - kolęda na zaproszenie wiernych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie.

Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00, w niedzielę od godz. 14.00. Kolęda winna być religijnym przeżyciem dla całej rodziny, stąd gorąca prośba, aby uczestniczyli w niej wszyscy domownicy. Na kolędę przygotowujemy: stół nakryty obrusem, dwie zapalone świece gromniczne, krzyż, wodę święconą i kropidełko. Zamierzamy podczas tegorocznej kolędy uporządkować kartotekę parafialną po 2 latach pandemii.

Sprawę przynależności do parafii reguluje Kodeks Prawa Kanonicznego. Prawo Kanoniczne nie posługuje się pojęciem „zameldowania”. Przynależność do parafii zależy od „zamieszkania” czyli faktycznego przebywania na terytorium danej parafii.

Mamy gorącą prośbę, aby ktoś z mieszkańców wyznaczonej miejscowości przyjechał po księży na

kolędę. Prosimy też o odprowadzenie kapłana do następnego domu. Tradycyjnie, prosimy wiernych przy okazji kolędy o złożenie ofiary na potrzeby parafii. W roku 2023 chcemy kontynuować prace przy pokryciu dachu kościoła, planujemy kompleksowy remont wieży kościoła.

5. Dla stałych odbiorców jest nowy numer „Rycerza Niepokalanej”, oraz nowy numer pisma „Dobre Nowiny”, które możemy wziąć ze stolika pod chórem. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. W dniach od 3 - 5 marca organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw, przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich.

7. Parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nowego tygodnia, który rozpoczęliśmy.

 

1. Dziś przeżywamy 4. Niedzielę Słowa Bożego.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

- wtorek (24.01) – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

- środa (25.01) – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła; jest to dzień kończący tegoroczny Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan;

- czwartek (26. 01) – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa;

- sobota (28. 01) – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

3. Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:

23. I. 2023 – poniedziałek – Tołcze, Markowszczyzna - Tołcze.

24. I. 2023 – wtorek – Mińce, Kolonia Mińce.

25. I. 2023 – środa – Niecki.

26. I. 2023 – czwartek - Barszczówka.

27. I. 2023 – piątek – Kolonia Baciuty.

28. I. 2023 – sobota – Markowszczyzna.

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00. Kolęda winna być religijnym przeżyciem dla całej rodziny, stąd gorąca prośba, aby uczestniczyli w niej wszyscy domownicy. Na kolędę przygotowujemy: stół nakryty obrusem, dwie zapalone świece gromniczne, krzyż, wodę święconą i kropidełko. Zamierzamy podczas tegorocznej kolędy uporządkować kartotekę parafialną po 2 latach pandemii.

Sprawę przynależności do parafii reguluje Kodeks Prawa Kanonicznego. Prawo Kanoniczne nie posługuje się pojęciem „zameldowania”. Przynależność do parafii zależy od „zamieszkania” czyli faktycznego przebywania na terytorium danej parafii.

Mamy gorącą prośbę, aby ktoś z mieszkańców wyznaczonej miejscowości przyjechał po księży na kolędę. Prosimy też o odprowadzenie kapłana do następnego domu. Tradycyjnie, prosimy wiernych przy okazji kolędy o złożenie ofiary na potrzeby parafii. W roku 2023 chcemy kontynuować prace przy pokryciu dachu kościoła, planujemy kompleksowy remont wieży kościoła.

4. Serdecznie dziękujemy Panu Tadeuszowi Jakubeckiemu z Trypuć za wykonanie nowego stojaka na nasze chorągwie procesyjne oraz baldachim jak również podstawki pod krzyże i chorągwie pogrzebowe, Bóg zapłać.

 

5. Parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nowego tygodnia, który rozpoczęliśmy.

 

1. Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego, w roku kościelnym rozpoczynamy pierwszą część okresu zwykłego. Taca w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na prace inwestycyjne prowadzone w naszej parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców i dzieci klas III szkół podstawowych przygotowujące do I Komunii świętej, a za tydzień spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, również po Mszy św. o godz. 12.00, serdecznie zapraszamy na te spotkania.

3. Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:

09. I. 2023 – poniedziałek – Niewodnica Korycka – ul. Piaskowa (nr. 17 – 72A, oprócz nr 20 i 22), Bajkowa, Wspólna, Jodłowa, Wrzosowa, Kalinowa, Krokusowa.

10. I. 2023 – wtorek - Niewodnica Korycka – ul. Wiosenna, Nadrzeczna, Piaskowa (nr. 2 – 16, nr 20 i nr 22), Dębowa, Wesoła, Ziołowa, Kwiatowa, Makowa.

11. I. 2023 – środa - Niewodnica Korycka - ul. Leśna, Zagumienna, Słoneczna, Pogodna, Olchowa.

12. I. 2023 – czwartek – Klepacze - ul. Myśliwska, ul. Ciepła, Polna, Nadrzeczna.

13. I. 2023 – piątek – Klepacze - ul. Stawowa, Studzienna, Wiosenna, Niewodnicka (do nr. 55E).

14. I. 2023 – sobota – Klepacze – ul. Niewodnicka (od nr. 56A), Strzelecka, Gajowa, Kolejowa (do nr. 61)

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę od godz. 10,00. Kolęda winna być religijnym przeżyciem dla całej rodziny, stąd gorąca prośba, aby uczestniczyli w niej wszyscy domownicy. Na kolędę przygotowujemy: stół nakryty obrusem, dwie zapalone świece gromniczne, krzyż, wodę święconą i kropidełko. Zamierzamy podczas tegorocznej kolędy uporządkować kartotekę parafialną po 2 latach pandemii.

Sprawę przynależności do parafii reguluje Kodeks Prawa Kanonicznego. Prawo Kanoniczne nie posługuje się pojęciem „zameldowania”. Przynależność do parafii zależy od „zamieszkania” czyli faktycznego przebywania na terytorium danej parafii.

Mamy gorącą prośbę, aby ktoś z mieszkańców wyznaczonej miejscowości przyjechał po księży na kolędę. Prosimy też o odprowadzenie kapłana do następnego domu. Tradycyjnie, prosimy wiernych przy okazji kolędy o złożenie ofiary na potrzeby parafii. W roku 2023 chcemy kontynuować prace przy pokryciu dachu kościoła, planujemy kompleksowy remont wieży kościoła.

4. Dla stałych odbiorców jest nowy numer „Rycerza Niepokalanej”, zapraszamy po odbiór do zakrystii, numer „Dobrych Nowin” oraz „Dróg Miłosierdzia” możemy wziąć ze stolika za ławkami. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli oraz dobrego nowego tygodnia, który rozpoczęliśmy.

1. Dziś kończymy Oktawę Uroczystości Bożego Narodzenia i przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, nabożeństwo na rozpoczęcie nowego roku po Mszy św. o godz. 9.00.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

- poniedziałek (02.I.) – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;

- czwartek (05. I.) – pierwszy czwartek miesiąca, nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne po Mszy św. o godz. 7.00.

- piątek (06. I.) - Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. wg porządku niedzielnego, w Koplanach o godz. 8.00, na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła, taca w tym dniu przeznaczona jest na misje. Będzie to również pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego na Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej scholii dziecięcej, po koncercie serdecznie zapraszamy zaangażowanych w różne grupy parafialne na wspólny opłatek na plebanii. Z racji na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chorych w tym dniu będziemy odwiedzali od godz. 14.00 lub w innym ustalonym terminie.

- sobota (07. I.) – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i adoracja Rycerstwa Niepokalanej od godz. 17.00, w Koplanach Msza św. o godz. 17.00.

3. W następną niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców i dzieci klas III szkół podstawowych przygotowujące do I Komunii świętej. Serdecznie zapraszamy.

4. Następna niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace inwestycyjne prowadzone w naszej parafii.

5. Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:

02. I. 2023 – poniedziałek – Niewodnica Kościelna – ul. Stawowa, Kościelna, Leśna Polana, Leśna, Wiewiórcza, Sarnia.

03. I. 2023 – wtorek - Niewodnica Kościelna - ul. Kolejowa, Łąkowa, Mostowa.

04. I. 2023 – środa - Niewodnica Kościelna - ul. Topole, Malinowa, Jagodowa, Poziomkowa, Działkowców; Niewodnica Korycka – ul. T. Kościuszki (nr. 117– 84), ul. Promienna.

05. I. 2023 – czwartek – Niewodnica Korycka – ul. T. Kościuszki (nr. 1 – 83).

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, kolęda winna być religijnym przeżyciem dla całej rodziny, stąd gorąca prośba, aby w niej uczestniczyli wszyscy domownicy. Na kolędę przygotowujemy: stół nakryty obrusem, dwie zapalone świece gromniczne, krzyż, wodę święconą i kropidełko. Zamierzamy podczas tegorocznej kolędy uporządkować kartotekę parafialną po 2 latach pandemii. Sprawę przynależności do parafii reguluje Kodeks Prawa Kanonicznego. Prawo Kanoniczne nie posługuje się pojęciem „zameldowania”. Przynależność do parafii zależy od „zamieszkania” czyli faktycznego przebywania na terytorium danej parafii.

Mamy gorącą prośbę, aby ktoś z mieszkańców wyznaczonej miejscowości przyjechał po księży na kolędę. Prosimy też o odprowadzenie kapłana do następnego domu. Tradycyjnie, prosimy wiernych przy okazji kolędy o złożenie ofiary na potrzeby parafii. W roku 2023 chcemy kontynuować prace przy pokryciu dachu kościoła, planujemy kompleksowy remont wieży kościoła.

6. W minionym roku parafia nasza liczyła 3920 wiernych. W minionym roku było: 50 chrztów – dla porównania w roku 2021 – 64 chrztów, najwięcej chrztów było z Klepacz – 9, z Niewodnicy Kościelnej i Niecek po 5; ślubów – 27, w 2021 – 22; pogrzebów – 54, w 2021 – 49, najwięcej pogrzebów było z Klepacz - 8 i z Niewodnicy Kościelnej – 6, oraz z Zalesian – 5.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są jeszcze „Dobre Nowiny”, które możemy wziąć ze stolika za ławkami.

8. Ukazał się też pierwszy w tym roku numer "Dróg Miłosierdzia". W trwającym wciąż w Kościele okresie Bożego Narodzenia polecamy rozmowę z o. Andrzejem Zalewskim, proboszczem parafii greckokatolickiej w Białymstoku, o zwyczajach bożonarodzeniowych katolików obrządku wschodniego, o wspólnocie grekokatolików w Białymstoku oraz o pomocy przybyłym do Polski Ukraińcom.

9. Na Nowy Rok 2023 życzymy Parafianom i Miłym Gościom obfitości łask Bożych, abyśmy w zdrowiu i pomyślności mogli rozwijać się duchowo a w pokoju i miłości już teraz tworzyli braterską wspólnotę Kościoła Chrystusowego.

10. W grudniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Piotr Kozub z Niewodnicy Kościelnej, l. 72; śp. Marianna Teresa Dobkowska z Trypuć, l. 70. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….