1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Taca w ubiegłą niedzielę przeznaczona była na prace inwestycyjne prowadzone w naszej parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Na Mszy św. o godz. 12.00 Ks. Bp. Henryk Ciereszko – Administrator Archidiecezji Białostockiej ustanowi 13 nowych lektorów dla naszej wspólnoty parafialnej, a następnie poświęci salę na spotkania i kaplicę, przygotowaną na naszej plebanii, serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

4. Przypominamy, iż w naszym Sanktuarium trwa nowenna do św. Antoniego Padewskiego, dziś, jak i przez następne niedziele zapraszamy na tę nowennę na godz. 18.00.

5. W trwającym Roku Rodziny Amoris Laetitia, Duszpasterstwo Rodzin zaprasza wszystkich wiernych na Archidiecezjalne Rekolekcje dla Rodzin. Odbędą się one w dniach 21-23 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, a poprowadzi je ks. Adam Ciereszko. Motywem przewodnim tych dni będzie odkrywanie „Radości miłości” w realizacji naszych powołań i miejsca w życiu rodzinnym. Program rekolekcji w gablocie przed kościołem.

6. Z racji trwającej epidemii Piesza Pielgrzymka Kobiet do Świętej Wody w sobotę 22 maja br. nie odbędzie się w formie zorganizowanej. Msza św. dla osób pielgrzymujących indywidualnie tego dnia będzie sprawowana w Sanktuarium o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

7. W sobotę 22 maja zapraszamy na Wigilię Zesłania Ducha Świętego, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, a po niej czuwanie modlitewne wraz z Maryją i Apostołami przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

8. W następną niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o kończącym się czasie spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej w uroczystość Trójcy Świętej. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie Rady Parafialnej, serdecznie zapraszamy.

9. W niedzielę 23 maja o godz. 19:30 podczas Mszy św. akademickiej w Archikatedrze Białostockiej rozpocznie się duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie 2023r. Zapraszamy wszystkich młodych do udziału w tej modlitwie, która przybierze cykliczny wymiar. Każdy 23 dzień miesiąca będzie ogólnopolskim dniem modlitwy za ŚDM w Lizbonie.

10. Zapraszamy na kolejny etap 33-dniowych rekolekcji zawierzenia się św. Józefowi, które rozpoczną się 26 maja, zapisy w zakrystii.

11. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele są odprawiane: w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną, a w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godz. 9.00.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest jeszcze numer „Dobrych Nowin” oraz inne czasopisma katolickie, które możemy wziąć ze stolika za ławkami.

13. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, tak więc również w kościele oraz zachowania dystansu społecznego związanego z istniejącą sytuacją pandemiczną w naszym kraju.

1. Taca w dniu dzisiejszym jest przeznaczona na prace inwestycyjne prowadzone w naszej parafii, za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Na Mszy św. o godz. 12.00, sprawowanej przy ołtarzu polowym, dzieci z klas III szkół podstawowych przystąpią do I Komunii św. Przez cały tydzień, do soboty włącznie, zapraszamy serdecznie dzieci z rodzicami na nabożeństwo majowe i Mszę św. wieczorną związaną z ich „Białym Tygodniem”.

3. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym za prace porządkowe w kościele i wokół naszego kościoła, które zostały wykonane w minionym tygodniu.

4. Przypominamy, iż w naszym Sanktuarium trwa nowenna do św. Antoniego Padewskiego, dziś, jak i przez następne niedziele zapraszamy na tę nowennę na godz. 18.00.

5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

- od poniedziałku do środy – dni modlitw o dobre urodzaje (dni Krzyżowe) oraz za kraje głodujące.

- 14.05. – święto św. Macieja, Apostoła, w tym dniu rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, po Mszy św. wieczornej ostatnie spotkanie formacyjne lektorów, serdecznie zapraszamy.

6. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, na Mszy św. o godz. 12.00 Ks. Bp. Henryk Ciereszko ustanowi 13 nowych lektorów dla naszej wspólnoty parafialnej, a następnie poświęci salę na spotkania i kaplicę, przygotowaną na naszej plebanii, serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

7. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele są odprawiane: w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną, a w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godz. 9.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw majowych w kaplicach i świetlicach czy też przy kapliczkach wiejskich z zachowaniem wymogów sanitarno – epidemiologicznych. Mieszkańców Baciut Kolonii informujemy, że takie nabożeństwa są organizowane m.in. przy kapliczce Jezusa Frasobliwego o godz. 18.00, zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest jeszcze numer „Dobrych Nowin” oraz inne czasopisma katolickie, które możemy wziąć ze stolika za ławkami.

9. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, tak więc również w kościele oraz zachowania dystansu społecznego związanego z istniejącą sytuacją pandemiczną w naszym kraju.

1. Taca w ubiegłym tygodniu przeznaczona była na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, za złożone ofiary w imieniu Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Przypominamy, iż w naszym Sanktuarium trwa nowenna do św. Antoniego Padewskiego, dziś, jak i przez następne niedziele zapraszamy na tę nowennę na godz. 18.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca, nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

- 03.05. – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski, Msze św. w naszym kościele wg. porządku niedzielnego;

- 04. 05. – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków, zapraszamy w tym dniu na Mszę św. dziękczynną na godz. 18.00 strażaków z poszczególnych Ochotniczych Straży Pożarnych naszej parafii wraz ze sztandarami. Prosić będziemy dla nich o potrzebne łaski w ich posłudze społeczeństwu;

- 06. 05. – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba;

- 08. 05. – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Jest to dzień imienin Ks. Abp. Stanisława Szymeckiego. Polecamy Bogu w modlitwie Dostojnego Solenizanta. O godz. 15.00 nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci przed I Komunią świętą.

5. Następna niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace inwestycyjne prowadzone w naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 12.00, sprawowanej przy ołtarzu polowym, dzieci z klas III szkół podstawowych przystąpią do I Komunii św. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. w innych godzinach pozostawiając tę Mszę św. dla rodzin i zaproszonych gości dzieci pierwszokomunijnych.

6. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele są odprawiane: w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną, a w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godz. 9.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw majowych w kaplicach i świetlicach czy też przy kapliczkach wiejskich z zachowaniem wymogów sanitarno – epidemiologicznych. Mieszkańców Baciut Kolonii informujemy, że takie nabożeństwa są organizowane m.in. przy kapliczce Jezusa Frasobliwego o godz. 18.00, zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

7. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka we wszystkie kolejne dni maja br. będzie sprawowana modlitwa o ustanie epidemii w największych sanktuariach maryjnych świata. Dnia 3 maja, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, modlitwa ta odbywać się będzie w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Zapraszamy do codziennej, wspólnej modlitwy wraz z Papieżem Franciszkiem.

8. Dla stałych odbiorców jest nowy numer pisma „Wiara, Patriotyzm i Sztuka” oraz „Rycerz Niepokalanej”, a także naszego pisma diecezjalnego „Drogi Miłosierdzia’, polecamy w nich artykuł pt. „Świat potrzebuje ludzi otwartych na Ducha Świętego”, będący cenną pomocą w oczekiwaniu na uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Zachęcamy również do przeczytania rozmowy z ks. Marianem Strankowskim, rektorem białostockiego seminarium duchownego, na temat powołania do kapłaństwa oraz pomocy, z jaką każdy z nas może przyjść osobom przygotowującym się do tego sakramentu. Prosimy też o zabranie numeru „Dobrych Nowin”, który przypomina o 40 rocznicy zamachu na Papieża - św. Jana Pawła II.

9. W związku z uruchomieniem programu masowych szczepień przeciwko covid-19 przekazujemy informację o możliwości zaszczepienia się w punktach szczepień masowych w Choroszczy i Łapach, szczegóły na ulotce w gablocie przed kościołem.

10. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, tak więc również w kościele oraz zachowania dystansu społecznego związanego z istniejącą sytuacją pandemiczną w naszym kraju.

11. W miesiącu kwietniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Regina Chorchiel z Baciut, l. 86; śp. Helena Jastrzębska z Czaplina, l. 85; śp. Janina Fiłończuk z Klepacz, l. 88; śp. Wiesława Kozłowska z Niewodnicy Koryckiej, l. 69; śp. Stanisław Kossakowski z Baciut Kolonii, l. 74. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

1. Dziś, przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, światowy dzień modlitw o Powołania. Taca jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

2. Po Mszy św. o godz. 12.00, spotkanie rodziców i dzieci klas III szkół podstawowych przygotowujące do przyjęcia I Komunii św. Serdecznie zapraszamy.

3. Przypominamy, iż w naszym Sanktuarium trwa nowenna do św. Antoniego Padewskiego, dziś, jak i przez następne niedziele zapraszamy na tę nowennę na godz. 18.00.

4. W środę (28.04.) na Mszy św. o godz. 18.00, młodzież z naszej wspólnoty parafialnej otrzyma Sakrament Bierzmowania z rąk J.E. Ks. Bp. Henryka Ciereszki. Msza św. będzie sprawowana przy ołtarzu polowym.

5. W czwartek (29.04.), święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej, a także 42. rocznica święceń biskupich Księdza Abp. Edwarda Ozorowskiego, Arcybiskupa Seniora Archidiecezji Białostockiej. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Przyjaciół Oblubieńca i wszystkich przeżywających rekolekcje zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W sobotę (01.05.) wspomnienie dowolne św. Józefa, rzemieślnika, pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi wraz z nabożeństwem majowym. Nabożeństwa majowe w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną, a w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godz. 9.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw majowych w kaplicach i świetlicach czy też przy kapliczkach wiejskich z zachowaniem wymogów sanitarno – epidemiologicznych. Spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej po Mszy św. wieczornej. Msza św. w Koplanach o godz. 17.00.

7. Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna, której termin w tym roku przypada w sobotę 1 maja, z powodu obowiązujących przepisów sanitarnych nie odbędzie się w formie zorganizowanej. Zapraszamy tego dnia do indywidualnego pielgrzymowania. Msza św. w Krypnie będzie sprawowana o godz. 16.00.

8. Następna niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna.

9. Na prośbę Głównego Urzędu Statystycznego przypominamy, że od 1 kwietnia 2021 roku na terenie całego kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Jest on realizowany raz na 10 lat. Udział w spisie jest obowiązkowy. Samospisu internetowego dokonujemy za pomocą aplikacji na stronie spis.gov.pl. W przypadku braku dostępu do internetu można spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22/279 99 99) lub w siedzibie Urzędu Gminy lub Urzędu Statystycznego w Białymstoku.

10. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Kowalczukowi, Panu Mariuszowi Leszczyńskiemu za ich zaangażowanie dla dobra naszej wspólnoty parafialnej oraz Strażakom z OSP Klepacze na czele z komendantem Panem Piotrem Dojlidą oraz Prezesem Zarządu Stowarzyszenia OSP Klepacze Panem Antonim Ostrowskim za oczyszczenie rynien na naszym kościele parafialnym. Rodzicom z Rady Rodziców i Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania za prace porządkowe wokół naszego kościoła i plebanii, które zostały wykonane w dniu wczorajszym.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest nowy numer „Dobrych Nowin” oraz inne czasopisma katolickie, które możemy wziąć ze stolika za ławkami.

12. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, tak więc również w kościele oraz zachowania dystansu społecznego związanego z istniejącą sytuacją pandemiczną w naszym kraju.

1. Taca w ubiegłą niedzielę przeznaczona była na prace inwestycyjne prowadzone w naszej parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziś, po Mszy św. o godz. 12.00, spotkanie rodziców i młodzieży klas VII przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania, a za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00, spotkanie rodziców i dzieci klas III szkół podstawowych przygotowujące do przyjęcia I Komunii św. Serdecznie zapraszamy.

3. Przypominamy, iż w naszym Sanktuarium trwa nowenna do św. Antoniego Padewskiego, dziś, jak i przez następne niedziele zapraszamy na tę nowennę na godz. 18.00.

4. Dziś, 5. Narodowy Dzień czytania Pisma świętego – czytamy Ewangelię wg św. Marka oraz rozpoczynamy XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.

5. W środę (21.04.), wspomnienie dowolne św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła, wieczorną Mszą św. rozpoczniemy 33-dniowe rekolekcje przygotowujące naszą wspólnotę parafialną do zawierzenia Jezusowi przez Maryję, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych rekolekcjach.

6. W piątek (23.04), uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie formacyjne lektorów, serdecznie zapraszamy.

7. W sobotę (24.04.), uroczystość św. Jerzego, męczennika, głównego Patrona Archidiecezji oraz AWSD w Białymstoku. W tym dniu kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy do kościoła parafialnego na godz. 9.00, na nabożeństwo pokutne z Sakramentem Pojednania. Rodziców i świadków Bierzmowania zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania w innym dogodnym terminie.

8. W następną niedzielę, będziemy przeżywali Niedzielę Dobrego Pasterza, światowy dzień modlitw o Powołania. Taca będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

9. Mamy do dyspozycji cały kosz ścinek z waty szklanej oraz komplet zdartych opon, które zostały pozostawione w tym tygodniu na naszym cmentarzu parafialnym, chętnych do odbioru zapraszamy do kontaktu z kancelarią parafialną, a jednocześnie uczulamy, jeżeli zauważymy jakieś niepokojące zachowanie, prosimy o informację, wspólnie próbujmy przeciwdziałać nieodpowiedzialnej postawie niektórych dla wspólnego dobra.

10. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, tak więc również w kościele oraz zachowania dystansu społecznego związanego z istniejącą sytuacją pandemiczną w naszym kraju.

Święta

Poniedziałek, VII Tydzień Wielkanocny
Rok B, I
Dzień Powszedni

Dzisiaj jest

poniedziałek,
17 maja 2021

(137. dzień roku)