1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok kościelny, który będziemy przeżywali pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Zechcemy na nowo przypomnieć sobie teologię wspólnoty eucharystycznej i wskazania dotyczące celebracji eucharystycznych. Na Msze św. roratnie w naszej wspólnocie parafialnej zapraszamy z lampionami, w soboty na godz. 18.00, szczególnie dzieci, oraz na Mszę św. o godz. 7.00 w niedzielę.

2. W kalendarzu liturgicznym, w tym tygodniu obchodzimy:

- 24.11. – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy;

- 25.11. – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki kolejarzy.

3. W najbliższy piątek, po Mszy św. wieczornej, kolejne spotkanie formacyjne lektorów, serdecznie zapraszamy.

4. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Barszczówki, którzy w dniu wczorajszym zaangażowali się w prace porządkowe na naszym cmentarzu grzebalnym: Pani Krystynie Grochowskiej oraz Panom: Adamowi Mielechowi, Bartkowi i Pawłowi Czajkowskim oraz Panu Wójtowi Grzegorzowi Jakuciowi. Na najbliższą sobotę o pracę przy porządkach na cmentarzu prosimy mieszkańców Koplan.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz przyjmujemy zapisy na przedłużenie prenumeraty na rok następny na „Rycerza Niepokalanej”(60,00 zł/rocznie) oraz pismo „Wiara, Patriotyzm i Sztuka” (42,00 zł/rocznie). Osoby prenumerujące prasę prosimy o potwierdzenie prenumeraty.

6. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, tak więc również w kościele oraz zachowania dystansu społecznego związanego z istniejącą sytuacją pandemiczną w naszym kraju.

1. W ubiegłą niedzielę taca przeznaczona była na prace inwestycyjne prowadzone w naszej parafii. Zebraliśmy 2 918,20 zł., na Pomoc Kościołowi w Potrzebie do puszki zebraliśmy 303,00 zł. W miesiącu październiku do skarbon oraz na konto parafialne wpłynęło 1 567,00 zł. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców i młodzieży klas VII w ramach przygotowania do bierzmowania, serdecznie zapraszamy.

3. W kalendarzu liturgicznym, w tym tygodniu obchodzimy:

- 16.11. – uroczystość Matki Ostrobramskiej, Matki Bożej Miłosierdzia, głównej patronki Archidiecezji;

- 17.11. – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

- 18.11. – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

- 20.11. – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;

- 21.11. – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;

- 22. 11. – w następną niedzielę Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata; polecamy w naszej modlitwie w sposób szczególny posługę naszego Pana Organisty, schole parafialne i tworzący się chór parafialny, w tym bowiem dniu wspominamy św. Cecylię patronkę śpiewu kościelnego.

4. Serdecznie dziękujemy Pani Mari Łubińskiej za ofiarowane chryzantemy oraz mieszkańcom Trypuć i przedstawicielom Gminy w Turośni Kościelnej, którzy ofiarowali do kościoła chryzantemy z puli Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

5. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Baciut i Baciuty Stacja, którzy w dniu wczorajszym zaangażowali się w prace porządkowe na naszym cmentarzu grzebalnym: Panom: Markowi i Bartłomiejowi Paczkowskiemu, Krzysztofowi i Grzegorzowi Czech, Markowi Kalinowskiemu, Stanisławowi Redo, Pawłowi Surówka oraz Grzegorzowi Dusińskiemu. Na najbliższą sobotę o pracę przy porządkach na cmentarzu prosimy mieszkańców Barszczówki.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz przyjmujemy zapisy na przedłużenie prenumeraty na rok następny na „Rycerza Niepokalanej”(60,00 zł/rocznie) oraz pismo „Wiara, Patriotyzm i Sztuka” (42,00 zł/rocznie). Osoby prenumerujące prasę prosimy o potwierdzenie prenumeraty.

7. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, tak więc również w kościele oraz zachowania dystansu społecznego związanego z istniejącą sytuacją pandemiczną w naszym kraju.