1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończymy okres tegorocznej spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

- środa (29.05) – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

- czwartek (30.05) – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało); Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Msza św. o godz. 9.00 – przy ołtarzu polowym a następnie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy na tegoroczną Uroczystość Bożego Ciała prosimy następujące miejscowości: ołtarz I (przy plebanii) – mieszkańców Koplan, ołtarz II (przy cmentarzu) – mieszkańców Niecek, ołtarz III zostanie przygotowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową i ołtarz IV (vis-à-vis kościoła) – mieszkańców Mińc. Zapraszamy całą „Białą Procesję” do wzięcia udziału w tej uroczystej manifestacji naszej wiary, zachęcamy dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św. o włączenie się czynne w procesję: sypanie kwiatów, niesienie poduszek, różańca, dzwoneczków, spotykamy się przede Mszą św. przy bocznej zakrystii w celu ustalenia funkcji pełnionych w procesji;

- piątek (31.05) – święto Nawiedzenia NMP;

- sobota (01.06) – wspomnienie św. Justyna, męczennika, Dzień Dziecka.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele są odprawiane w tym tygodniu, do czwartku o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną, w oktawie Bożego Ciała wraz z nieszporami eucharystycznymi po Mszy św. wieczornej, a w niedziele nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna na Mszy św. o godz. 9.00.

4. Od uroczystości Bożego Ciała do następnego czwartku, tradycyjna „oktawa uroczystości” ze śpiewem nieszporów eucharystycznych i procesją eucharystyczną po Mszy św. wieczornej, serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w tych celebracjach.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę przed Mszą św. wieczorną od godz. 17.00. W Koplanach Msza św. w sobotę o godz. 16.00.

6. Przypominamy, iż w naszym Sanktuarium trwa nowenna do św. Antoniego Padewskiego przygotowująca nas do uroczystości odpustowych, przeżywamy ją na Mszy św. o godz. 18.00.

7. Dla stałych odbiorców jest nowy numer pisma „Rycerz Niepokalanej”, zapraszamy po odbiór do zakrystii, nowy numer „Dobrych Nowin” i inne tytuły możemy wziąć ze stolika za ławkami. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Kancelaria Kurii Metropolitalnej Białostockiej uprzejmie powiadamia, iż Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 31 maja 2024 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.

9. Wspólnoty parafialne: Przyjaciele Oblubieńca i Rycerstwo Niepokalanej zapraszają na pielgrzymkę do Trok, Mariampola i Wilna w dniach 15-17 czerwca br. Bliższe informacje u Pani Agaty Bukłaho (501545674).

10. Informujemy, że przyjmujemy zapisy na 9-cio dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch, odbędzie się ona w terminie: 21-29 września br. Koszt pielgrzymki 3240,00 zł + 200 €, szczegóły wyjazdu na plakacie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej.

11. Mieszkańcy Barszczówki z racji Mszy św., sprawowanej w ich miejscowości, złożyli ofiarę na rzecz parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

12. Serdecznie dziękujemy Panom: Antoniemu, Błażejowi i Łukaszowi Praczukom oraz Kubusiowi i Wojciechowi Roszkowskim z Czaplina za prace przy porządkach terenu przy kościele i plebanii. Na najbliższą sobotę na godz. 8.00 o pomoc prosimy mieszkańców Klepacz.

13. Parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nowego tygodnia, który rozpoczęliśmy.

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy szczególnie rodziców i dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. na Mszę św. związaną z I rocznicą tego wydarzenia.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

- poniedziałek (20.05) – święto NMP Matki Kościoła; Msze św. w kościele o godz. 7.00 i 18.00. Mieszkańców Kolonii Baciuty zapraszamy na Mszę św. celebrowaną w ich intencji na godz. 16.30;

- środa (22.05) – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy;

- czwartek (23.05) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów;

- piątek (24.05) – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Dzień modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.

3. W najbliższą środę kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary, tematem najbliższego Spotkania będzie „Walka duchowa”. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną i po niej na spotkanie formacyjne. Zapewniamy, w razie potrzeby, opiekę nad dziećmi.

4. W każdy czwartek od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższą sobotę na godz. 17.00 zapraszamy członków Białej Procesji oraz tych, którzy chcą do niej przynależeć na spotkanie organizacyjne w związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała.

6. W następną niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy, zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

7. Przypominamy, iż w naszym Sanktuarium trwa nowenna do św. Antoniego Padewskiego przygotowująca nas do uroczystości odpustowych, przeżywamy ją na Mszy św. o godz. 18.00.

8. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną.

9. Wspólnoty parafialne: Przyjaciele Oblubieńca i Rycerstwo Niepokalanej zapraszają na pielgrzymkę do Trok, Mariampola i Wilna w dniach 15-17 czerwca br. Bliższe informacje u Pani Agaty Bukłaho (501545674).

10. Informujemy, że przyjmujemy zapisy na 9-cio dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch, odbędzie się ona w terminie: 21-29 września br. Koszt pielgrzymki 3240,00 zł + 200 €, szczegóły wyjazdu na plakacie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej.

11. Rodzice i dzieci I Komunijne i Bierzmowani w darze ołtarza złożyły ofiarę na potrzeby remontu naszego kościoła parafialnego. Za wszystkie złożone dary ołtarza składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Mieszkańcy Barszczówki z racji Mszy św., sprawowanej w ich miejscowości, złożyli ofiarę na rzecz parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

13. Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Roszkowskiemu z Czaplina oraz Panom Piotrowi Śliwowskiemu i Henrykowi Gajewskiemu z Niewodnicy Kościelnej za prace porządkowe wykonane w minionym tygodniu na rzecz parafii.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest jeszcze numer „Dobrych Nowin” oraz inne czasopisma katolickie, które możemy wziąć ze stolika za ławkami.

15. Na najbliższą sobotę na godz. 8.00 o pracę przy kościele, prosimy mieszkańców Czaplina.

16. Parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nowego tygodnia, który rozpoczęliśmy.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziś mamy drugą niedzielą miesiąca, taca przeznaczona jest na prace inwestycyjne prowadzone w naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 12.00, dzieci z klas III szkół podstawowych przystąpią do I Komunii św. Przez cały tydzień, do soboty włącznie, zapraszamy serdecznie dzieci z rodzicami na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i Mszę św. wieczorną związaną z ich „Białym Tygodniem”.

2. Serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za prace porządkowe w kościele i wokół naszego kościoła, które zostały wykonane w dniu wczorajszym.

3. Serdecznie dziękujemy Rycerzom Niepokalanej z naszej parafii, którzy ufundowali peleryny procesyjne do Feretronu z relikwiami św. Antoniego oraz figury Matki Bożej Fatimskiej. W ubiegłą niedzielę Rycerze przekazali naszym parafianom 180 poświęconych Cudownych Medalików, serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Przypominamy, iż w naszym Sanktuarium trwa nowenna ku czci św. Antoniego Padewskiego przed uroczystością patronalną. Dziś, jak i przez następne niedziele zapraszamy na tę nowennę na godz. 18.00.

5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

- poniedziałek (13.05) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Jest to rocznica zamachu na św. Jana Pawła II;

- wtorek (14.05) - święto św. Macieja, Apostoła;

- czwartek (16.05) – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

6. Trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, za udział w nowennie można uzyskać odpust zupełny.

7. W najbliższą środę kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary, tematem najbliższego Spotkania będzie „Nowe życie w Duchu Świętym”. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną i po niej na spotkanie formacyjne. Zapewniamy, w razie potrzeby, opiekę nad dziećmi.

8. Również w środę, mieszkańców Barszczówki zapraszamy na Mszę św., która zostanie odprawiona w ich intencji o godz. 19.00 w świetlicy w Barszczówce.

9. W każdy czwartek od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszamy.

10. W najbliższy piątek, po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, serdecznie zapraszamy lektorów oraz wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę biblijną.

11. W sobotę (18.05) na Mszy św. o godz. 14.00 J. E. Ks. Abp Józef Guzdek udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Zapraszamy też w tym dniu na Wigilię Zesłania Ducha Świętego, na Mszą św. o godz. 18.00.

12. W następną niedzielę (19.05) – uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy szczególnie rodziców i dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. na Mszę św. związaną z I rocznicą tego wydarzenia.

13. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, są one odprawiane w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną, a w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godz. 9.00.

14. Przypominamy o kończącym się czasie spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej w uroczystość Trójcy Świętej (26.05).

15. Wspólnoty parafialne: Przyjaciele Oblubieńca i Rycerstwo Niepokalanej zapraszają na pielgrzymkę do Trok, Mariampola i Wilna w dniach 15-17 czerwca br. Bliższe informacje u Pani Agaty Bukłaho (501545674).

16. Informujemy, że przyjmujemy zapisy na 9-cio dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch, odbędzie się ona w terminie: 21-29 września br. Koszt pielgrzymki 3240,00 zł + 200 €, szczegóły wyjazdu na plakacie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej.

17. Mieszkańcy Baciut z racji Mszy św., sprawowanej wczoraj w ich miejscowości, złożyli ofiarę na rzecz parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

18. Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Roszkowskiemu z Czaplina za prace wykonane na rzecz parafii w tym tygodniu.

19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest jeszcze numer „Dobrych Nowin” oraz inne czasopisma katolickie, które możemy wziąć ze stolika za ławkami.

20. Parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nowego tygodnia, który rozpoczęliśmy.

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna. Po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

- poniedziałek (06.05) – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba;

- środa (08.05) – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. W poniedziałek, wtorek i środę – dni modlitw o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące.

4. W najbliższą środę kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary, tematem najbliższego Spotkania będzie „Kim jest Duch Święty”. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną i po niej na spotkanie formacyjne. Zapewniamy, w razie potrzeby, opiekę nad dziećmi.

5. W każdy czwartek od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszamy.

6. W następną niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 12.00, dzieci z klas III szkół podstawowych przystąpią do I Komunii św. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. w innych godzinach pozostawiając tę Mszę św. dla rodzin i zaproszonych gości dzieci pierwszokomunijnych. Spotkania dla dzieci i rodziców: w poniedziałek, czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej, natomiast w sobotę o godz. 15.00 nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci przed I Komunią świętą.

7. Przypominamy, iż w naszym Sanktuarium trwa nowenna do św. Antoniego Padewskiego, zapraszamy na tę nowennę w niedziele na Mszę św. o godz. 18.00.

8. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele są odprawiane: w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną, a w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godz. 9.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw majowych w kaplicach i świetlicach czy też przy kapliczkach wiejskich.

9. Dla stałych odbiorców jest nowy numer pisma „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, prosimy o odbiór w zakrystii.     Ukazał się majowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Szczególnie polecamy artykuł na temat nabożeństwa majowego oraz jego historii w Polsce i na świecie. 18 maja jest dniem 80. rocznicy Bitwy pod Monte Cassino, tematowi temu poświęcone są artykuły: "Przechodniu, powiedz Polsce", artykuł o księdzu z naszej archidiecezji będącym kapelanem podczas tej bitwy i recenzja filmu "Czerwone maki". W rubryce dotyczącej wychowania dzieci polecamy tekst: "Mama - najcieplejsze słowo świata". Zapraszamy do lektury! Prosimy o zabranie nowego numeru „Dróg Miłosierdzia” i „Dobrych Nowin” ze stolika za ławkami.

10. Wspólnoty parafialne: Przyjaciele Oblubieńca i Rycerstwo Niepokalanej zapraszają na pielgrzymkę do Trok, Mariampola i Wilna w dniach 15-17 czerwca br. Bliższe informacje u Pani Agaty Bukłaho (501545674).

11. Informujemy, że przyjmujemy zapisy na 9-cio dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch, odbędzie się ona w terminie: 21-29 września br. Koszt pielgrzymki 3240,00 zł + 200 €, szczegóły wyjazdu na plakacie w przedsionku kościoła i na stronie internetowej.

12. Parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nowego tygodnia, który rozpoczęliśmy.

13. W miesiącu kwietniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zenon Łuczaj z Klepacz, l. 77; śp. Józef Kłoskowski z Baciut, l. 71; śp. Beata Dorota Wilczewska z Niewodnicy Kościelnej, l. 59; śp. Rafał Bogdan z Baciut, l. 44; śp. Anna Łupińska z Trypuć, l. 63 i śp. Janina Klimowicz z Baciuty Stacja, l. 76. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

1. W ubiegłą niedzielę taca przeznaczona była na potrzeby AWSD w Białymstoku. 

2. Przypominamy, iż w naszym Sanktuarium trwa nowenna do św. Antoniego Padewskiego, dziś, jak i przez następne niedziele zapraszamy na tę nowennę na godz. 18.00.

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

- poniedziałek (29.04) – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła;

- środa (01.05) – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika;

- czwartek (2.05) wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to Dzień Flagi Rzeczpospolitej;

- piątek (03.05) – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski, Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00, z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

- sobota (04. 05) – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków, zapraszamy w tym dniu na Mszę św. dziękczynną na godz. 14.00 strażaków z poszczególnych Ochotniczych Straży Pożarnych naszej parafii wraz ze sztandarami. Prosić będziemy dla nich o potrzebne łaski w ich posłudze społeczeństwu.

4. Od środy (01.05) rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które w naszym kościele będą odprawiane: w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną, a w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godz. 9.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw majowych w kaplicach i świetlicach czy też przy kapliczkach wiejskich.

5. Wójt Gminy Turośń Kościelna, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury zapraszają Mieszkańców Gminy Turośń Kościelna i Gości na uroczyste obchody Narodowego Święta Konstytucji 3-go Maja. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny rozpocznie się o godz. 9.00 w kościele parafialnym w Turośni Kościelnej następnie część oficjalna obchodów pod obeliskiem św. Jana Pawła II w Turośni Kościelnej.

6. W najbliższy piątek, po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, serdecznie zapraszamy lektorów oraz wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę biblijną.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 17.00.

8. Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXIX pielgrzymka wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę 4 maja o godz. 8.00. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Zło dobrem zwyciężaj”. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane będą na trasie. Z naszej parafii grupa mężczyzn wyrusza o godz. 7.00, serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce.

9. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywali pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna. Po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

10. Informujemy, że przyjmujemy zapisy na 9-cio dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch, odbędzie się ona w terminie: 21-29 września br. Koszt pielgrzymki 3240,00 zł + 200 €, szczegóły wyjazdu na plakacie przed kościołem

11. Serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania za prace porządkowe w kościele i wokół naszego kościoła, które zostały wykonane w minionym tygodniu. Panu Krzysztofowi Czechowi i Piotrowi Śliwowskiemu z Niewodnicy Kościelnej oraz Panu Wojciechowi Roszkowskiemu z Czaplina za prace wykonane na rzecz parafii w tym tygodniu.

12. Parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i nowego tygodnia, który rozpoczęliśmy.