1. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców i młodzieży klas VII szkół podstawowych przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania, serdecznie zapraszamy.

2. Taca w ubiegłym tygodniu przeznaczona była na prace inwestycyjne prowadzone w naszej parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

- 22.02. – święto Katedry św. Piotra Apostoła;

- 23. 02. – wspom. Św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

4. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne lektorów.

5. Za tydzień zbiórka ofiar na AWSD, puszka będzie przeznaczona na misje.

6. W Wielkim Poście w naszym kościele odprawiamy: w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 Gorzkie Żale, a w każdy piątek o godz. 17.15 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wspólną Drogę Krzyżową. Zachęcamy do uczestnictwa w tych pięknych polskich nabożeństwach w kościele, a jeśli nie ma takich możliwości, do odprawiania ich w swoich miejscowościach lub prywatnie w naszych domach.

7. Caritas Archidiecezji Białostockiej, wzorem lat ubiegłych, przekazuje skarbonki Jałmużny Wielkopostnej pod hasłem „Czas Miłosierdzia”. Zachęcamy nie tylko dzieci, ale również całe rodziny do włączenia się w to dzieło miłosierdzia.

8. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, tak więc również w kościele oraz zachowania dystansu społecznego związanego z istniejącą sytuacją pandemiczną w naszym kraju.

1. W dniu dzisiejszym taca przeznaczona jest na prace inwestycyjne prowadzone w naszej parafii.

2. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki wyraził zgodę, aby w dniu dzisiejszym była zbiórka do puszek w parafiach Archidiecezji Białostockiej na pomoc dwuletniemu Kubusiowi Suchodole, cierpiącemu na rdzeniowy zanik mięśni. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie rodziców i dzieci klas III szkół podstawowych przygotowujące do I Komunii świętej. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców i młodzieży klas VII szkół podstawowych przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania, serdecznie zapraszamy.

4. Dziś rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

5. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem poświęcenia popiołu i nałożenia na głowy wiernych o godz. 7.00; 9.00 i 18.00, w kaplicy w Koplanach o godz. 17.00.

6. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (dla osób od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (osób od 14 roku życia).

7. W Wielkim Poście w naszym kościele będziemy odprawiali: w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 Gorzkie Żale, a w każdy piątek o godz. 17.15 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wspólną Drogę Krzyżową. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w tych pięknych polskich nabożeństwach w kościele, a jeśli nie ma takich możliwości, do odprawiania ich w swoich miejscowościach lub prywatnie w naszych domach.

8. Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 21-23 marca, tj. w V niedzielę Wielkiego Postu oraz poniedziałek i wtorek następujący po niedzieli.

9. W skład Rady Parafialnej zostały powołane następujące osoby: P. Alicja Czechowska z Zalesian, P. Mariusz Leszczyński z Markowszczyzny oraz P. Marek Czech z Minc, nowym Radnym życzymy owocnej pracy dla dobra parafii i Kościoła.

10. Dla osób, które zaprenumerowały na ten rok pismo „Wiara Patriotyzm i Sztuka”, pierwszy numer tego pisma jest dostępny na stoliku za ławkami, jest jeszcze nowy numer „Dróg Miłosierdzia” oraz „Dobrych Nowin”, zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, tak więc również w kościele oraz zachowania dystansu społecznego związanego z istniejącą sytuacją pandemiczną w naszym kraju.

1. Dzisiaj mamy pierwszą niedzielą miesiąca, z tej racji, po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

- 10.02. – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;

- 11. 02. – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Światowy Dzień Chorego, Msza św. w intencji chorych z naszej parafii wieczorem o godz. 18.00, sakramentu namaszczenia chorych będziemy udzielali zarówno na Mszy św. porannej jak i wieczornej, prosimy o przywiezienie chorych, na ile to możliwe, w tym dniu do kościoła parafialnego.

3. Następna niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, taca przeznaczona będzie na prace inwestycyjne prowadzone w naszej parafii.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie rodziców i dzieci klas III szkół podstawowych przygotowujące do I Komunii świętej. Serdecznie zapraszamy.

5. Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Polecamy lekturę świadectwa kapelana szpitalnego, w którym opowiada on o swojej posłudze wśród chorych w obecnym czasie epidemii. W cyklu „Sztuka odpowiadania na trudne dziecięce pytania” znajdziemy odpowiedź, jak rozmawiać z dziećmi o sytuacji choroby i cierpienia. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na tablicy ogłoszeń oraz na ulotkach, które można wziąć ze stolika za ławkami.

7. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, tak więc również w kościele oraz zachowania dystansu społecznego związanego z istniejącą sytuacją pandemiczną w naszym kraju.

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

- 02.02. – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, w Koplanach o godz. 17.00. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo gromnic, jest to Dzień Życia Konsekrowanego, modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Taca w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe;

- 03. 02. – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła, obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych na każdej Mszy św.;

- 05. 02. – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, błogosławieństwo chleba i wody jako pomocy chroniącej przed niebezpieczeństwem ognia w czasie każdej Mszy św.;

- 06. 02 – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek , nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Następna niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca, z tej racji, po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Zakończyliśmy nasze spotkania kolędowe podczas Mszy św. wieczornych. Bóg zapłać za Waszą obecność, modlitwę i ofiary składane na potrzeby kościoła i kolędę.

5. Dla stałych odbiorców jest nowy numer „Rycerza Niepokalanej”, oraz nowy numer „Dobrych Nowin”, które możemy wziąć ze stolika za ławkami Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na tablicy ogłoszeń oraz na ulotkach, które można wziąć ze stolika za ławkami.

7. Od 1 stycznia br. przy Szpitalu Psychiatrycznym w Choroszczy funkcjonuje Przychodnia lekarzy rodzinnych zlokalizowana w budynku Izby Przyjęć – z osobnym niezależnym wejściem. Świadczeń udziela profesjonalny, pełen życzliwości zespół składający się z dwóch lekarzy, dwóch pielęgniarek oraz jednej położnej, a badania robione są na miejscu. Więcej informacji na ulotce wyłożonej na stoliku za ławkami.

8. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, tak więc również w kościele oraz zachowania dystansu społecznego związanego z istniejącą sytuacją pandemiczną w naszym kraju.

9. W miesiącu styczniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marek Harasimowicz z Czaplina, l. 66, śp. Franciszek Perkowski z Niewodnicy Kościelnej, l. 80, śp. Bogdan Kluczyk z Niecek, l. 62, śp. Helena Romańczuk z Klepacz, l. 99, śp. Maria Danilczuk z Niewodnicy Kościelnej, l. 78, śp. Lech Kojro z Niewodnicy Kościelnej, l. 67, śp. Aleksandra Sienkiewicz z Klepacz, l. 79, śp. Teresa Lange z Klepacz, l. 90. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Dziś w ramach „Dnia solidarności z Chorwacją”, we wszystkich parafiach Archidiecezji Białostockiej jest przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji, które miało miejsce w dniach 29 grudnia 2020 r. i 6 stycznia 2021 r. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:

- 25.01. – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła; jest to dzień kończący tegoroczny Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan;

- 26. 01. – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa;

- 28. 01. – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera;

- 29. 01 – wspomnienie bł. Bolesławy Marii Lament, dziewicy.

3. „Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas oraz na plakacie na tablicy ogłoszeń.”

4. Od 1 stycznia br. przy Szpitalu Psychiatrycznym w Choroszczy funkcjonuje Przychodnia lekarzy rodzinnych zlokalizowana w budynku Izby Przyjęć – z osobnym niezależnym wejściem. Świadczeń udziela profesjonalny, pełen życzliwości zespół składający się z dwóch lekarzy, dwóch pielęgniarek oraz jednej położnej, a badania robione są na miejscu. Więcej informacji na ulotce wyłożonej na stoliku za ławkami.

5. W ramach spotkań duszpasterskich w tym tygodniu, na Mszę św. o godz. 18.00 do naszego kościoła parafialnego serdecznie zapraszamy mieszkańców: 25. I. - Trypucie i Tołcze; 26. I. - Mińce, Barszczówka, Niecki; 27. I. - Kolonie Baciuty, Zalesiany, Markowszczyzna; 28. I. - Wieś Baciuty, Stacja Baciuty, Czaplino. Harmonogram spotkań kolędowych wywieszony jest w gablocie parafialnej oraz na zaproszeniach, które Państwo otrzymali w waszych domach. Na Mszę św. przynosimy w naczynkach wodę, która zostanie poświęcona podczas celebracji oraz otrzymamy specjalną modlitwę błogosławieństwa domu do odmówienia po powrocie ze Mszy św. Gdyby zdarzyła się sytuacja, iż któraś rodzina nie otrzymała zaproszenia prosimy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, tak więc również w kościele oraz zachowania dystansu społecznego związanego z istniejącą sytuacją pandemiczną w naszym kraju.