1. Dzisiejsza taca, przeznaczona jest na prace remontowo - budowlane prowadzone w naszej parafii. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:

- 10.08 – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

- 11.08 – wspomnienie św. Klary, dziewicy;

- 14. 08 – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Jest to dzień naszej modlitewnej pamięci o ofiarach obozów, łagrów i innych więzień z czasów II wojny światowej;

- 15.08 – uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Zielnej, Msze święte w naszej parafii jak w niedzielę, na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu zbierane będą ofiary do puszki na Archidiecezjalne Radio i.

3. Dziękczynienie z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, odbędzie się w naszym kościele po Mszy św. wieczornej 14 sierpnia. Czuwanie modlitewne z Adoracją Najświętszego Sakramentu zakończone zostanie Apelem Maryjnym przed uroczystością Wniebowzięcia NMP o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy do indywidualnej adoracji dziękczynnej.

4. Następna Niedziela 16.08 będzie Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu, będziemy modlić się za żywe i zmarłe ofiary tragedii, a także będziemy mogli wesprzeć poszkodowanych i cierpiących mieszkańców  Bejrutu naszą ofiarą do puszki.

5. Dla stałych odbiorców jest nowy numer pisma „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”..

6. Mieszkańcy Koplan z racji odpustu złożyli na potrzeby parafii 619,00 zł. Na konto parafialne w lipcu wpłynęło 1150,00 zł, w tym tygodniu wpłynęła także ofiara anonimowa w wysokości 400,00 zł. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli oraz dobrego odpoczynku w czasie urlopów i wakacji na najbliższy rozpoczęty nowy tydzień.

Piątek, XIX Tydzień zwykły
Rok A, II
Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz.

piątek,
14 sierpnia 2020