1.  1.      Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace remontowe prowadzone w naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.

2.      Także dzisiaj jest zbiórka do puszek na Kościoły Wschodnie, najczęściej wspomagamy Kościół na Ukrainie i Białorusi. Wychodząc z kościoła prosimy o złożenie ofiary do puszki.

3.      Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Dla ludzi wierzących jest to stosowny czas do odnowy życia duchowego, do Spowiedzi i Komunii Św. Temu służą parafialne rekolekcje adwentowe. W naszej parafii rekolekcje będą w przyszłą sobotę i niedzielę, czyli 15 i 16 grudnia. Porządek rekolekcji jest następujący, w sobotę o g. 7.20; 9.20; 11.30; i  18.00 ;

w kaplicy w Koplanach o g. 14.00. W niedzielę o g. 6.20, 7.20, 9.20, 11.30 i o 18.00.

W niedzielę nie będzie Mszy Św. w Koplanach. Bardzo prosimy, aby wszyscy wierni z naszej parafii w tym terminie skorzystali z rekolekcji, szczególnie ze spowiedzi. Prosimy, aby rodzice dopilnowali swoje dzieci. Proszę przypomnieć o rekolekcjach sąsiadom, znajomym.

4.      Za tydzień na Mszy Św. o g. 9.20 błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

5.      Dziś, spotkanie dzieci klas III szkół podstawowych, zaś za tydzień, 16 grudnia, spotkanie młodzieży klas III gimnazjów, za dwa tygodnie spotkanie młodzieży klas VIII szkół podst. Spotkania rozpoczynają się Mszą Św. o g. 11.30.

6.       W zakrystii przyjmujemy opłaty na prenumeratę Rycerza Niepokalanej na 2019 rok. Roczna suma to 42 zł. Także zachęcamy do prenumeraty miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka. Roczna opłata także 42 zł.

7.      W zakrystii można nabyć wigilijne świece Caritas po 12 i 6 zł.

8.      Wychodząc z kościoła można nabyć miesięcznik naszej archidiecezji - Drogi Miłosierdzia, cena 3 zł.

9.      Pan wójt gminy Turośń Kościelna, Grzegorz Jakuć, zaprasza wszystkich mieszkańców gminy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 16 grudnia o g. 14.00 w świetlicy w Turośni Kościelnej.

10.Dziś o g. 13.30 pogrzeb śp. Władysławy Zalewskiej z Klepacz.

Poniedziałek, II Tydzień Adwentu
Rok C, I