Szczegóły w zakładce pliki do pobrania

Szczegóły w zakładce pliki do pobrania

W związku z 84. rocznicą masowych wywózek Polaków na Syberię w dniu 18 lutego 2024r. odbyła się w naszym kościele parafialnym Msza Święta w intencji ofiar sowieckich represji, a po Mszy Św. o godz. 12.00 widowisko historyczne dotyczące tragedii mieszkańców naszych ziem.

Więcej zdjęć w galerii 

W dniu 3 lutego 2024r. w świetlicy w Trypuciach odbył się parafialny Bal Karnawałowy Przebierańców dla dzieci.
Były pokazy strojów karnawałowych, wiele zabaw i gier, pokazy taneczne i słodki poczęstunek.

Przebierali się i bawili tak samo dobrze dzieci i dorośli.
Dziękujemy za tą piękną inicjatywę naszemu Proboszczowi i Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca i mamy nadzieję do zobaczenia za rok.

Roraty – pierwsza msza o wschodzie słońca w okresie adwentu.
Jest to Msza św. odprawiana ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nazwa mszy pochodzi od łacińskich słów antyfony na wejście często śpiewanej na ich początku – Rorate caeli desuper – „Spuśćcie rosę, niebiosa”.
W niektórych parafiach dzieci przychodzą na roraty z zaświeconymi lampionami. Symbolika światła jest w chrześcijaństwie bardzo bogata. Uczestnicy Rorat mają zapalone świece lub lampiony, które nawiązują do czuwającej Maryi. Ich znaczenie można też odnaleźć w Ewangelii o pannach głupich i rozsądnych, oczekujących z lampami w ręku. Te mądre zatroszczyły się, żeby nie zabrakło oliwy, a te które „poszły sobie kupić” przeoczyły najważniejszy moment. Dlatego mając w ręku lampion możemy wypracować w sobie tą piękną cechę – oczekiwanie. Po Roratach niesie się zapalone lampiony do domu, na świadectwo światła Chrystusa, będącego w naszym sercu.

 

Więcej zdjęć w galerii

08. XII. 2023r. - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Bóg wybrawszy od wieków Maryję na Matkę swojego Syna, zachował Ją od wszelkiej zmazy grzechu i obdarzył pełnią łaski. Dzięki temu Maryja stała się godnym przybytkiem Wcielonego Słowa.
Dziękując Bogu za wyjątkowy przywilej udzielony Maryi, wypraszamy sobie łaskę do zwalczania grzechu.
Święto Niepokalanego Poczęcia obchodzono na Wschodzie już w VIII wieku. 8 grudnia 1854 roku papież Pius IX ściśle określił i podał do wierzenia prawdę o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Dziewicy jako dogmat wiary katolickiej.
W szeregi Rycerstwa Niepokalanej podczas uroczystej Mszy św. wstąpiły: Janina M., Jadwiga Ł. i Lucyna Z.

W dniu 20 sierpnia na Mszy Św. o godz. 12.00 pożegnaliśmy ks. Mariusza Okułowicza, który od 4 lat posługiwał w naszej parafii, a obecnie skierowany został do Parafii pw. Św. Antoniego w Sokółce jako wikariusz

Drogi Księże Mariuszu!

Składamy najserdeczniejsze podziękowania za 4- letnią posługę duszpasterską w naszej parafii, za Twoje świadectwo żywej, głębokiej wiary i za przybliżanie nam Słowa Bożego. Dziękujemy za każdą odprawioną Mszę Świętą, mądre i pouczające kazania, posługę spowiedzi, wszystkie udzielone sakramenty i wizyty duszpasterskie w naszych domach. Z całego serca dziękujemy za liczne gesty życzliwości, budujące rozmowy, poświęcony czas i troskę. Życzymy Ci dobrego zdrowia, siły, wytrwałości oraz otwartych serc nowych parafian. Niech Bóg obdarza Cię swoim Błogosławieństwem oraz obfitymi łaskami w dalszej posłudze kapłańskiej. Niech Najświętsza Maryja Panna otoczy Cię miłością i opieką oraz wyprosi Ci u swojego Syna wszelkie łaski i siły potrzebne w posłudze w nowej parafii.

Z darem modlitwy, wdzięczni parafianie.

W dniach 2-4 lipca 2023r. nasi parafianie pod przewodnictwem ks. Andrzeja Bojarzyńskiego odbyli pielgrzymkę autokarową. Odwiedzili m.in. Gietrzwałd - miejsce objawień Maryjnych, Stoczek Klasztorny - miejsce internowania błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego, Świętą Lipkę - Sanktuarium Maryjne.

W dniu 2 lipca 2023r. na Mszy św. o godz. 9.00 pożegnaliśmy ks. Andrzeja Bojarzyńskiego, który od 4 lat posługiwał w naszej parafii, a obecnie został skierowany jako Proboszcz do parafii pw. NMP Pośredniczki Łask i św. Agaty w Minkowcach. 

 

Drogi Księże Andrzeju!

 

Nadszedł dzień, kiedy musimy Cię pożegnać. Wniosłeś w naszą parafię bardzo wiele dobra, uśmiechu i radości. Dzięki Tobie mogliśmy przeżywać wiele cudownych chwil. Brakuje nam słów, by wyrazić emocje i ogromną wdzięczność.

Życzymy Ci Księże niesłabnącego żaru Ducha Świętego, abyś nadal był żywym głosem Ewangelii. Niech Cię prowadzi w tej trudnej posłudze. Niech Najświętsza Maryja Panna otoczy Cię miłością i opieką oraz wyprosi Ci u swojego Syna wszelkie łaski i siły potrzebne w prowadzeniu parafii i głoszeniu Słowa Bożego.

 

Z najserdeczniejszymi życzeniami parafianie.

W dniu 25 czerwca 2023r. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył ks. Robert Osiecki, który jako diakon posługiwał w naszej parafii i od września będzie pracował w naszej parafii.
Po Mszy św. Ksiądz Neoprezbiter udzielił błogosławieństwa prymicyjnego.


W dniu dzisiejszym nasz Czcigodny Ksiądz Proboszcz obchodzi piękny jubileusz 30-tej rocznicy święceń kapłańskich.

Rada Parafialna, Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca, Rycerstwo Niepokalanej i cała wspólnota parafialna składa najserdeczniejsze życzenia.
Życzymy Ci, drogi Księże Proboszczu, prawdziwie duchowego przeżycia Jubileuszu, aby Dobry Bóg obdarzył Cię obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego. Niech Jezus Chrystus, wraz z mocą przemiany chleba i wina, daje Ci moc przemiany ludzkich serc. Niechaj Najświętsza Maryja Panna, wstawia się za Tobą u Boga, na dalsze lata sprawowania trudnych kapłańskich obowiązków.
Dziś modlimy się o tę szczególną łaskę. Niech to szlachetne powołanie i sianie ziaren Prawdy Bożej przyniesie zadowolenie, radość i satysfakcję z wyboru tak trudnej i odpowiedzialnej drogi życiowej.

Szczęść Boże

fot. Piotr Pawłowski

21 maja przeżywaliśmy w naszej parafii Niedzielę Ewangelizacyjną. 


Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zorganizowała festyn z poczęstunkiem, animacjami dla dzieci i punktem medycznym, gdzie można było zmierzyć ciśnienie tętnicze i nauczyć się reanimować.

Jednak istotą tego dnia było spotkanie z Jezusem, które przeżywaliśmy poprzez modlitwę uwielbienia po Mszy świętej o godz. 12.00 razem ze Wspólnotą „Dom Jednego Serca” i pantomimę wystawioną przez parafian.

Na każdej Mszy Świętej było też przedstawione świadectwo wiary jednego z Przyjaciół Oblubieńca.

Oto świadectwo jednego z nich:

Kilka lat temu byłem tzw. „letnim” katolikiem, tzn. chodziłem do kościoła, ale tak naprawdę nie wiedziałem po co.

Do komunii świętej przystępowałem może kilka razy w roku i też bardziej dlatego żeby rodzina nie miała pretensji. Jednak cały czas zastanawiałem się, co takiego jest w tym białym kółku, które ksiądz podnosi, że tyle ludzi na każdej mszy podchodzi do komunii. Był to czas kiedy moja żona modliła się o moje nawrócenie. I kiedyś poprosiła mnie żebyśmy razem odmówili różaniec, który był transmitowany w internecie. Ja się zgodziłem i od tamtej pory to odmawianie różańca zostało mi do dzisiaj.

W międzyczasie zacząłem słuchać różnych kazań przez internet, czytać Pismo Święte, w końcu poszedłem do spowiedzi. Ta spowiedź była dla mnie oczyszczająca, Pan Jezus uwolnił mnie od grzechów, które do tej pory były regularne, a tu w jednej chwili z dnia na dzień zapomniałem o nich. Co więcej zacząłem tęsknić za przyjmowaniem Komunii Świętej, bo już wiedziałem, że to nie białe kółko, ale żywy Jezus, który jest z nami obecny na każdej Mszy. I jak kiedyś byłem schowany gdzieś za filarem w kościele, tak teraz nie było dla mnie problemem żeby zaśpiewać psalm.

Cały czas chciałem więcej Jezusa. I tak poznawałem Go wciąż przez Pismo Święte, kurs Nowe Życie, aż trafiłem do Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca działającej przy naszej parafii. I w dalszym ciągu mam potrzebę poznawania, obcowania z Jezusem, jednocześnie mam świadomość, że jestem grzesznikiem jak każdy z nas. Ale dzisiaj ja wiem co mam zrobić z tym grzechem, wiem że Jezus mi wszystko wybaczy, że czeka na to, aż otworzę swoje serce dla Niego. Wiem, że mogę przyjść do Niego, oddać mu wszystkie swoje problemy, ale mogę też i chcę Go adorować w Najświętszym Sakramencie, a nie tylko prosić, bo On przecież wie czego mi potrzeba.

Dlatego chciałbym dzisiaj zaprosić każdego z was na środę na Adorację po mszy świętej wieczornej, będzie to czas uwielbienia, modlitwy, śpiewu i ciszy. Przyjdź i otwórz swoje serce na spotkanie z Jezusem.

Jarosław

 

Wkrótce więcej zdjęć w galerii.